wnetrza w stylu skandynawskim

wnetrza w stylu skandynawskim

Podjęto decyzję o dywersyfikacji źródeł przychodów i zmniejszyć ryzyko kraju poprzez penetracji rynków regionalnych. Strategia ta będzie wykorzystywać sprawdzone kompetencje w zakresie obrotu papierami wartościowymi, zarządzanie aktywami oraz przedsiębiorstw usług doradczych z małej bazy kapitałowej. Dlatego wejście miał niskie ryzyko w zakresie dokapitalizowania. Biorąc pod uwagę ograniczenia kontroli dewizowej i niedoboru walut obcych w Zimbabwe, to było rozsądne, strategia, ale nie bez jego spowolnienia, co będzie widoczne w tym przedsięwzięciu Botswanie.

W 2001 KFHL nabył 25,1% udziałów w przedsiębiorstwie bankowym greenfield w Malawi, Pierwszy Rabat Dom Ltd. Aby chronić swoje inwestycje i zapewnia kontrolę kierowniczą, dyrektorem wykonawczym i dystrybutorem zostali oddelegowani do przedsięwzięcia Malawi gdy Nigel Chanakira przewodniczy Radzie. Inwestycja ta ma nadal rosnąć i dają dodatnią stopę zwrotu. W lipcu 2006 roku Królestwo wreszcie udało się jej udziałów od 25,1% do 40%, w tym inwestycji, a ostatecznie może kontrolować do momentu znalezienia konwersji licencji w banku komercyjnym.

KFHL podjął również 25% udziałów w kapitale Investrust Sprzedawcy Banku Zambii. Franky Kufa został oddelegowany do niej jako dyrektor wykonawczy, gdy Nigel usiadł na pokładzie.

KFHL obiecano możliwość zdobycia pakiet kontrolny. Jednak gdy bank stabilizowany, Zambii akcjonariusze weszła w pewnych wątpliwych transakcji i nie byli gotowi, aby umożliwić KFHL by się to stawka i tak KFHL postanowił wyciągnąć jak relacje okazało mroźny. Zambii bank centralny interweniował z obietnicą przyznania KFHL własną licencję bankową. To nie doszło do skutku, ponieważ Zambii Bank Centralny wykorzystała kryzys bankowy w Zimbabwe zaprzeczyć KHFL licencji. Rozsądnym premium Z $ +2,5 mld uzyskano przy dezinwestycji.

Artykuł dzięki: